Dolnośląski Korpus Młodzieży to inicjatywa, która powstała z potrzeby serc skierowanych w stronę pogrążonych w wojnie obywateli Ukrainy. Solidarność i jedność z narodem pogrążonym w wojnie z rosyjskim agresorem jest wyznacznikiem naszego człowieczeństwa i poszanowania wartości, takich jak wolność, demokracja, suwerenność i pokój.  My, Polacy w sposób szczególny jesteśmy wrażliwi na nietykalność tych podstawowych dla funkcjonowania normalnego państwa pojęć. 

Łącząc się w bólu i chcąc aktywnie włączyć się w realną, długofalową pomoc dla uciekających przed wojną obywateli Ukrainy jako Fundacja ArteMedia podjęliśmy się projektu, który sfinalizowany został w całości z środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach zadania publicznego, Dolnośląski Korpus Młodzieży – młodzi solidarni z Ukrainą.

Działania skierowane do różnych grup docelowych mają na celu przyśpieszenie procesu adaptacji uchodźców przybyłych do Polski, a zarazem dbanie o aspekty prawno-formalne ich pobytu począwszy od nauki języka polskiego, przez porady prawne po opiekę psychologiczną i doradztwo pracownicze.

Naszym celem jest, aby grupa docelowa, jaką są uchodźcy przybyli z Ukrainy mogli liczyć na szereg programów i kompleksową pomoc.

W związku z prowadzonym projektem nasi pracownicy i wolontariusze organizują zajęcia z języka polskiego dla dzieci i dorosłych, zajęcia ruchowe i animacje dla najmłodszych, poradnia prawna i psychologiczna.

 

 

Sfinansowano ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów na realizację zadania publicznego pod nazwą „Dolnośląski Korpus Młodzieży – młodzi solidarni z Ukrainą.