Integracyjny Piknik  ?? Polsko-Ukraiński  ??
Nasze oba narody przez ostatnie miesiące połączyła wyjątkowa więź. Musimy zrobić wszystko, aby ona trwała przez kolejne pokolenia, dlatego przy pomocy realizowanego zadania publicznego odbył się pierwszy integracyjny piknik.
Na miejscu czekały na wszystkich przepyszne przekąski i muzyka, która jest nieodzownym elementem dobrze zorganizowanej integracji. Dla tych najmłodszych gry i zabawy oraz bańki mydlane i malowanie twarzy, a dla zainteresowanych osób dorosłych była to dobra okazja do skorzystania z punktu doradztwa zawodowego i prawnego oraz super zajęcia nauki podstaw języka polskiego.

Stoisko recepcyjne, punkt obsługi uchodźców, którzy w ramach projektu niosą pomoc wcześniej wskazanym osobom to kolejny z punktów realizacji tego przedsięwzięcia. Zarówno wolontariusze jak i osoby przybyłe na wydarzenie mogli skorzystać ze wszystkich przygotowanych inicjatyw.

Tworzony Dolnośląski Korpus Młodzieży zrzesza różne organizacje z całego województwa i odpowiada na dalsze potrzeby uchodźców, ale również podczas innych inicjatyw i pomocy nawet kiedy wojna się skończy. Zawiązana współpraca i tworzony Korpus jest miejscem zrzeszenia Organizacji Młodzieżowych nawet po zakończeniu projektu i prowadzi wspólne inicjatywy w odpowiedzi na bieżące potrzeby.

Jeśli masz jakiś pomysł, chcesz wspólnie z nami tworzyć super projekty, pomóc, czy zaangażować się w realizację swoich pomysłów, zapraszamy do współpracy – dane dostępne w zakładce kontakt.

 

Działanie sfinansowano ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów na realizację zadania publicznego pod nazwą: Dolnośląski Korpus Młodzieży – młodzi solidarni z Ukrainą.